Wzór pisma do zus wyjaśniające nieobecność w domu podczas kontroli
Od 23 listopada do 23 grudnia jestem na zwolnieniu lekarskim mam kod 2, czyli mogę chodzić.. i ani.Taką kontrolę przeprowadza pracodawca .Do kontroli zwolnień uprawniony jest nie tylko ZUS, ale także płatnicy składek.. Począwszy od umowy o pracę a skończywszy na umowach cywilnoprawnych.. Więcej informacji dotyczących kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy.Dnia 06.02.2013 r. miałem wykonywaną operację usuwania żyły odstrzałkowej i żylaków.. Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę.. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadza kontrole w dwóch zakresach.Kontrola prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy z powodu choroby polega na ustaleniu, czy ubezpieczony w okresie orzeczonej niezdolności do pracy nie wykonuje pracy zarobkowej, jak i czy nie wykorzystuje zwolnienia lekarskiego od pracy w sposób niezgodny z jego celem.. Sprawdzałaś podczas choroby maile służbowe, podpisywałaś zaległe dokumenty lub korzystałaś z telefonu służbowego?. A może korzystałaś z uroków słonecznej pogody, a zdjęciami podzieliłaś się ze znajomymi na portalu społecznościowym?W razie niemożności doręczenia w (.). Otrzymałam pismo z ZUS o konieczności wyjaśnienia sprawy.kontrola ZUS a nieobecność w domu × napisał/a: fhudsf76ds 2014-11-09 22:28 jestem na zwolnieniu L4,miałem ostatnio kontrole z Zusu,nie było mnie wtedy w domu,musze dostarczyc pisemne wyjasnienie mojej nie obecnosci tego dnia, mam na to 7 dni,i teraz pytanie jakie uzasadnienie przejdzie .Kontrola z ZUS - napisał w ZUS i Płace: Jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży jest to już 7 miesiąc, na zwolnieniu mam wpisane może chodzić.Mam pytanie, kilka dni temu miałam kontrole z ZUS-u, nie zastali mnie w domu, Dostałam pismo o pisemne wyjaśnienie przyczyny mojej nieobecności i jeżeli nieobecność ta spowodowana była wizytą u lekarza lub badaniami proszą o .Nieobecność pracownika w miejscu zamieszkania lub pobytu w trakcie kontroli nie musi być powodem odmowy prawa do zasiłku, jeśli była uzasadniona..

Porada prawna na temat pismo do zus wyjaśniające nieobecność w domu podczas kontroli.

Jeżeli kontrolujący nie zastanie nas w domu wystarczy napisać pismo do ZUS z krótkim wyjaśnieniem nieobecności w domu.Od miesiąca jestem na zwolnieniu lekarskim.. Znajdziesz tutaj wniosek, odwołanie, podanie, formularz PIT i wiele innych wzorów dokumentów.Dyskusje na.Sprawdź Opinię użytkowników Money.pl na ten temat oraz dołącz się do Dyskusji na Forum Money.plSprawdzony może być każdy, bez względu na to, czy choruje pól roku czy kilka dni, choć prawdopodobieństwo kontroli zwiększa się wraz z wydłużaniem chorobowego i rosnącej liczby zwolnień lekarskich.. Spisała protokół dla mnie, nie zostawiła żadnego potwierdzenia czy kopi tego pro.ZUS - Wzory dokumentów, pism, umów - dokumenty.nf.pl.. Kopia takiej decyzji ZSU przesyła ja także pracodawcy.Tłumaczą się, że np. nie mają podstaw do wejścia do pracownika do domu.. Niedawno miałam kontrolę z ZUS, o której nie wiedziałam, ponieważ prawdopodobnie kiedy była kontrola to wyszłam do apteki po leki..

Dziś była u mnie Pani z ZUS-u w mieszkaniu na kontroli - akurat byłam w domu.

czytaj dalej» (Zobacz odpowiedzi)Nieobecność w miejscu zamieszkania.Jeżeli kontrolowany pracownik był nieobecny w domu podczas .Nieobecność pracownika podczas kontroli z ZUS - napisał w Kadry i ZUS: Jestem już drugi miesiąc na zwolnieniu lekarskim z pracy.. Dzisiaj przyszło do mnie pismo z zus-u o przeprowadzonej kontroli "domowej" dn.:30.01.2013 oraz 14.02.2013 W obu przypadkach nie zastano mnie w domu.Witam wszystkich!. Miałam kontrole z ZUS-u, byłam w domu, ale nie otworzyłam ponieważ leżałam jeszcze w łóżku z powodu złego samopoczucia (dwa dni wcześniej wyszłam ze szpitala).. Zobacz: Kiedy nie trzeba płacić składek ZUS.. Wzięliśmy taksówkę i oboje z żoną pojechaliśmy do ZUS.Ja miałam fart,bo miałam 3 razy kontrolę!. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie .Dariusz Kraśnicki zaprasza wszystkich chorych, którzy przeszli taką sytuację i nie zastano ich w domu, aby opisali swoje tłumaczenie i wyjaśnienie do ZUS Witam, mam kilka pytań, ale .brak prwa jazdy podczas kontroli.. Nieobecność podczas kontroli zwolnienia lekarskiego Nieobecność podczas kontroli zwolnienia lekarskiego nie zawsze jest przyczyną odmowy prawa do zasiłku.. Zmiany w kontroli ruchu drogowegoWyjście z domu po zakupy czy też w celu wizyty u dentysty nawet po gazetę do kiosku nie stanowi podstawy do odebrania zasiłku chorobowego..

Mniejsi (do 20 pracowników) mogą zwrócić się w sprawie przeprowadzenia kontroli do ZUS.

W celu przeprowadzenia kontroli, ZUS wysyła do ubezpieczonego wezwanie za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.Kontrola pracownika a zwolnienie lekarskiego.. Może się okazać, że ta nieobecność jest uzasadniona np. wizytą u lekarza, odbywaniem rehabilitacji lub też koniecznością wykupienia przepisanych leków bądź zrobienia podstawowych zakupów żywnościowych, gdy nie ma innego .Wyszłaś z domu do apteki, a w tym czasie przedstawiciel ZUS pukał do Twoich drzwi?. W zeszłym tygodniu przyszła do mnie kontrola z firmy.. Przeprowadzenie kontroli pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim na ma celu ustalenie, czy pracownik podczas zwolnienia lekarskiego:.. Panie zostawiły mi w skrzynce informację, że odbyła się kontrola i muszę usprawiedliwić swoją nieobecność jeśli tego nie zrobię to zostanie wstrzymany zasiłek chorobowy.pismo do zus wyjaśniające nieobecność w domu podczas kontroli;..

Aby wspomóc ich działania, ZUS przeszkoli właścicieli małych i średnich firm z kontroli zwolnień lekarskich.

Nie wpuściłam ich jednak do domu, bo wydaje mi się, że tylko ZUS ma uprawnienia, żeby .W takim wypadku oraz w sytuacji, gdy ubezpieczony uniemożliwienia przeprowadzenia kontroli, lub nie dostarczy wyników badań, ZUS wydaje decyzję o odmowie, braku prawa do zasiłku chorobowego..Komentarze

Brak komentarzy.